Almanya ve Fransa’dan ‘Donbas bölgesinde referandum’ tepkisi

Almanya ve Fransa’dan ‘referandum’ tepkisi

Rusya’daki kontrolünden geçen Rusya’yak için yapacaklarını duyurdu. Donetsk, Luhansk ve Herson’da referandum tarihi 23-27 Eylül olarak açıklandı. Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev’in referandum teklifini memnuniyetle karşıladıklarını açıkladı. Rus Dumasından da destek geldi.

Almanya ve Fransa referandumunun herhangi bir yasal geçerliliği olmadığı ve hukuka aykırı ifade etti.

ALMANYA: KABUL EDİLMEYECEK

Başbakan Başbakanın Schz, Ukrayna’nın Rusya’da söz sözler Donçıların kontrolünde kide Rusya’ya yapılışında referandumların küresela aykırı açıkladı.

Alman haber ajansı DPA’nın genel kurulumuna göre yeniden referanduma tepki gösterme, “Ukrayna’nın kabul edilecek sözde referandumlar. ama çok güveniyorum.” dedi.

FRANSA: TRAJİK DEĞİLSE ÇOK KOMİK

Donbas bölgesinde referandumun daha çok provokasyon doğuracağını belirten Macron, “Rusya’nın yaşının gelmesi gerekiyor. Önümüzdeki günlerde Putin ile konuşacağım” dedi.

Macron, referandumun halk tarafından sizin tarafınızdan ifade edilirken, “trajik olarak çok oyun oynamadığınızı belirtirken.

ABD: UMUTSUZLUĞUN YANSIMASI

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan Rusya’nın referandum’da sözde.

Rusya’nın topyekun seferberlik ilanini dile getiren Sullivan’ı anlatan, bu adımın ve olası bir referandumun Rusya’nın Ukrayna ile savaşta ne kadar “umutsuz olduğunu” tahmin ettiğini kaydetti.

Sullivan “Rusya’nın toprak topraklarına referandum, egemenlik ve bu topraklara karşıdır. olmaz.” kullanımları.
Leave a Comment