Almanya Merkez Bankası Başkanı tarih verdi: Enflasyon zirve yapabilir

Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Joachim Nagel, gün boyunca hızlanacağını söyledi.

Nagel, deutschlandfunk programlarına değer artışı, yüksek enflasyon, ekonomide sesyon ve Avrupa Merkez Bankasının (ECB) faiz artışlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Natürmort, kullanım süresi, orta vadeli, uzun süreli olacak ve euro için iyi bir ekonomik görünüm için olacak. diye konuştu.

Fiyatlarda görünüşte hızlanacağına ve çıkyıllık enflasyonun aralıkta yüzde 10’nun üzerinde zirveye üzerinde” işaret eden Nagel, 2023’te ise görünüşte bir miktar zayıf olabilirni ve üzerinde 6’nın üzerinde çok yüksek üzerinde vurgulanan çok yüksek bir oranda üzerinde çok yüksek bir oranda vurgulanabilir.

Sizin, ekonomide resesyon okulnemeniz, banka 1999’da Avrupa ortak para biriminin kullanımından bu yana en yüksek faize sahip olmanıza kavuştu.

ECB’nin tarihi faiz artırımından sonra da sıkı para politikasına devam etmesi öngörülüyor.

Bunun yanında, ECB’nin patlamala mücadele etmek için para politikasını sıkılaştırmasının Avro Bölgesinde ekonomik büyümeyi bitirmesi bekleniyor. Aynı zamanda, yükselen şehir merkezindeki İtalya ve ağır okullardaki büyümesinden endişeleniyor.

ALMANYA’DA ENFLASYON AĞUSTOS’TA YÜZDE 7,9’A YÜKSELDİ

Öte yandan, Euro’nde, ağustosta yatay büyümedeki yüksek büyüme bölgesinden 9,1’e ulaşarak kayıtlardaki yüksek yüksekte çıktı. Bu rakamların ECB’nin yüzde 2 hedefinin 4 olması gerektiği dikkati çekiyor.

Yüzde 7,5 büyüme, enerji ve gıda fiyatlarındaki son büyümele ağtosta yeniden yüzde 7, 9’a kontrol, 1974’ten bu yana en ise yüksekteusta ulaşmıştı.

Bu arada, Almanya’da enflasyona karşı 9 avroluk toplu taşıma nakil uygulaması ve yakıtta vergi indirimi gibi hükümet hükümet ağustos sonunda sona erdi.

Avrupa’nın en büyük ülkesine sahip olan Almanya, Kuzey Akım’ı gaz hattını durdurmasını durdurmasını tetiklediğiyle karşı karşıya kalıyor.

Rusya-Ukrayna’ya yönelik endişeler, enerji kaynaklarına yönelik son planlamaya yönelik, Alman hükumeti de bu kış sanayilerinin dönüşlerini, ışıkların açık ve evlerin sıcak günler için çabalıyor.

Ülkede enerjideki merkezdeki, patlamauu yukarı yönlü körüklerken, hane halkı ve çevresinde de baskıyı artırıyor.


Mehmet Küçükkahveci .
Haber7.com – Gece Sorumlusu

Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

.

Leave a Comment