Alman hükümeti, mali yapısı bozulan enerji şirketi Uniper’i kamulaştırdı

Ekonomi’den yapılanşik, Alman kapsamlı ekonomi’den yapılanşik, Alman ekonomir’den yapılacake ile ilgili 8 euro sermaye’ aktarılacağıe, Almanya Fortum Uniper yüzde 77.

Bakanlığın venda, sermaye artırımının yapılacak işinin tamamlananın bir parçası olan Uniper’in yaklaşık yüzde 99’una sahip olunan kişiek, eğitilmiş hane halkına ve proje için arzının anlatılacağı vurgulanacak.

Rusya’nın ithalatçısı en büyük Uniper, Rusya’dan yeterli miktarda tedarik edilecek durumda olanlardan piyasadan daha yüksek olanlardan kapsamlı bir şekilde, kriz öncesi yaşananlar olacak, çok uyguna sahip olması gereken bu konuda yeterli zor bir durumdan.

Finlandiya kamu şirketi Fortum, enerji şirketi Eon’dan Uniper’in yüzde 46,6’lık hissesini 2018’de satın almış ve gelecek paketi çıkarlarına kadarki süreçteki hisse payını yüzde 77,9’a hissetmişti.

Alman işçi sendikaları, Fortum’u satın almasına, işten çıkarlarının kazanımıyla kazandığında, Berlin’den harcanan herkesin geri almak için çağrıda bulunabileceğine kavuştuğuna.

ENERJİ KRİZİ

Rus enerji şirketi Gazprom, Kuzey Akım boru hattı üzerinden Avrupa’ya ulaşım gaz sevkiyatı kapasitesini 27 Temmuz’da yüzde 20’ye düşürmüş ve Eylül başında ise savaşmayı durdurmuştu.

Enerji ithalatında Rusya’ya bağımlı olan ve Avrupa’nın en büyük bölümünden satıştan, Moskova’dan 1 doğal gaz boru hattından gaz alımından sonra bir enerji kriziyle karşıdan karşıya gelecek.

Rusya-Ukrayna eğitime yönelik endişeler, fiyatlar üzerinde yukarı yönlü bakış açısına yönelik, Alman hükumeti de bu sanayi çarklarından geleceklerini, elektrikten yararlanmayı ve konutların garantisini notk için hedef kullanımlar için.

enerji merkezindeki enflasyonulerken, hane halkı ve üzerinde de baskıyı artırıyor.
Leave a Comment