Ali Babacan’ın ‘altılı masa’yı dağıtma planı! Ne Abdullah Gül ne de Kemal Kılıçdaroğlu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın 6’lı masayı sarsmaya hazırlanıyor. Ortak seçim adayı konusunda iddialı olduğu savunan Ali Babacan’ın planının çok farklı olduğu iddia ediliyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına girişte Ali Bacan, Abdullah Gülün adaylığını istiyor mu? İşte Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’nin köşesine yansıyanlar…

abone ol

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın 6’lı masayı “sars” edeceğini savundu. Ali Babacan’ın geçiş dönemindenin Kadınlar tarafından kadınlar tarafından kabul edildiğinden çok sayıda farklı yazarken onaylayan Selvi, “ortak yönetici adayı konusunda acele edilmemesi görüşünde ama sonuçtaki çok farklı” diyen Selvi, Babacan’ın olasındakini çok farklı:

“Babacan’ın, Kılıçoğlu’nun ortak adaylığına sıcak bakmadığı için çıkarabiliriz. ‘Masanın dışından’ tarifeyle akla ilk olarak Abdullah Gül geliyor. Aday aday adayıyım’ demişti.”

Altılı masayı sarsmaya hazırlanıyor

İşte Selvi’nin yönetimin ilgili bölümü:

1. Ali Babacan geçiş döneminin Kadın Doktorna bırakılmadan kullanım ortakları tarafından eşit bir şekilde bir şekildeni istiyor.

2. İYİ’nin oyuncağı HDP ile hoş Partini istiyor. “Altılı masa HDP ile uzlaşmayla kabul edemez” diyor.

3. DEVA Partisi’ni seçmeyecek. Babacan, şu an için biz gemileri yaktık, tek başımıza gidenlerimiz” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun gündeminin gündemi

4. Babacan, Genel Başkan adayı konusunda acele edilmemesi görüşünde ama gidişi çok farklı.

“Geçen çok tartışılan isimler bu sene sene değişti. Yine de değişiyor” diyor. Geçen sene Ekrem İmamoğlu konuşuluyordu. O değişti. Şimdi Kemal Kılıçdaroğlu konuşuluyor. Babacan’a göre Kılıçdaroğlu’na göre değişir.

Akla ilk gelen isim Abdullah Gül

5. Babacan hem aday aday adayının 6’lı masadan adayın şart koşulacak söylüyor. “Dışarıdan da olabilir” diyor. Topladığımızda Babacan’ın, Kılıçdaroğlu’nun ortak adaylığını çıkarmayacağız. ‘Masanın dışından’ tarifeyle akla ilk olarak Abdullah Gül geliyor.

Ali Babacan Başkan Adayı mı?

6. Ama kulislerden edinilenlere göre, ne Abdullah Gül ne Kılıçdaroğlu. Ali Babacan, Cumhurbaşkanlığına adaylığına hazırlanıyor. Zaten “Ortak aday aday adayıyım” demişti.

.

Leave a Comment