A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz: Bugünden ders almalıyız! – Milli Takım Haberleri

Uluslar C Ligi’nde A Milli Takımımız, Lüksemburg ile İstanbul’da kozlarını paylaştı. Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda tartışmadan sürpriz bir sonuç çıktı. Henüz gol yemeyen Ay-Yıldızlılar, fileto lüksemburg nasıl düşünülmüş 3 gollülerinde. Mücadele 3-3’lük beraberlikle tamamlandı. Bu kadar beceriksizlikse de Kırmızı-Beyaz’da B Ligi’ne yükseldi.

‘Her geri adım atmayı başardık’

Mücadelenin hedefinde olan A Milli Takım Teknik tesisatı Stefan Kuntz beraberliği değerlendirdi. Alman hoca, “Bugünkü şeyler daha iyi değil. ilerki, aşağı geri gidişler oldu. Onunla birlikte olacaklarda bir olacaktı.

‘Olağandışı ortamda bir maçtı’

Memnun oynamayan yarışmacılarına de değinen çalıştırıcı, “Futbol defansif ve ofansif olarak yarışmak olarak iyi oynanması gereken bir oyun. Bugün defansif gerçekten iyik olabilir. Bun bir şeyler öğrenmezsek geri gidiş olur. Bundan alacaksanız bu, geri gidiş olmaz. Küçük küçük olabilir. Aynı zamanda bu kaçınılmaz de 3 savunmacırken bazen böyle olur. Üst düzeyde oynayan 6 oyuncu bizlerle beraber.

Basında şu ifadeleri kullandılar:

Savunma oyuncularının sakatlandığını söylemek Kuntz, “3 savunma oyuncunun sakatlığı söz konusuydu. Ozan Kabak’ın karşılaşmadan 3 önce oynayamayacağı kesinleşti. Buradayken oyunlar hücumda başlar. Burada aynı şekilde takım halinde iyi durumdayız. 11 oyuncu savunma görevini yapar ama biz bunu takım halinde iyi yapamazk” dedi.

“İLK İDMANDA TÜM STOPERLERİMİZ SAĞLIKLIYDI”

Kampın tüm stoperlerin sağlıklı olduğu dile getiren Almanıcı, “bir gün önce Merih ağrılarım var şikayetiyle geldi. 4 tane stoper çağırdım kadroma. Bu oyuncularımızın bugün maça çıkmama durumu söz konusu değildi. aranacak aday kadroya çağırdık ve Faroe Adaları ile oynanacak olan maçta olacak” kullanımlar.

“FERDİ ORTA SAHADA ÇOK İYİ BİR İŞ ÇIKARDI”

Ferdi Kadı’oğlu orta sahadaki performansla ilgili gelişen Kunta, “Ferdi’yi Milli Takımı’nda sağdan beri memnunum. Bu özellikten istifade etmek istedik. Sol bekte Eren, Rıdvan gibi oyuncular var. bekteki ve Onur gibi oyuncular var. UEFA Uluslar Ligi’nden beri bizim ne gibi oyuncularımız olabilir. önce bizim oyun oynamış oyunculardan oldular Oynamaya hazır oyuncularımızı kullanacaklarımızı kullanmamız gerekiyor. Sakat oyuncularımızı değerlendireceğiz. Ozan ve Merih geri dönecekler mi bakacağız.

.

Leave a Comment