6’lı masanın cumhurbaşkanı adayı ne zaman açıklanacak? Ahmet Davutoğlu canlı yayında tarih vererek cevapladı

Gelecek Genel Partisi Başkanı Ahmet Davutoğlu Habertürk’ün Teke’deki Teke’nin Fatih Altaylı’nın konuğu oldu. Davutoğlu, canlı yayında eğitim hakkında bilgida bulundu. Davutoğlu programında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ve çok sayıda nüfuslu başvuruda bulunan ucuz konut projesiyle ilgili listede belirttiğini belirtti. Diğer yandan Davutoğlu, siyaset gündeminin en önemli parçası olan bir 6’lı masanın üye adayı ile ilgili olarak demleniyor. Davutoğlu, 6′ masanın Cumhurbaşkanı adayının açıklamasını neden sorulmayacağına ve ne zaman vereceğini açıklayacak. İşte ne…

d2

Davutoğlu’nun açıklamalarından şu şekilde:

SOSYAL KONUT PROJESİ

16 bin liranın kazanana dar gelirli olduğunu söyledi. Demek ki hükümet 16 bin liranın potansiyelini dar gelirli olarak tanımlıyor. O zaman darliler, bu konutları bu şekilde nasıl alacaklar? 3,5 milyon müracaat olmuş. Sahibi verilen sözler yerine getirilmemiştir.

Bunun için yatırımı seçebildiğini biliyor, halk da biliyor. Halk ‘bir şekilde başvuruyorum, sonra bakarım’ diyor. Halk o kadar biçare ki, onun yere olta atıyor.

Sosyal hayatta vardı; “Vatandaş hem Green Card’a hem TOKİ’ye başvuruyor.”

İşte sosyal paylaşımlar çok konuşulan o tweet:

SDSD2

İstanbul’a bu kadar büyük köprüden yapılacak? İstanbul nereye doğru genişleyecek?

İmar rantını boşaltmadan dar gelirliye rahat yok.

6’LI MASA ADAYINI NEDEN AÇIKLAMIYOR?

Bir önce ‘Cumhurbaşkanı adayınızı açıklayın’ diyor. Bizim amacımız temelin sağlam atılması. Kişisel sohbet değil lider. Daha bu 6’lı masalı 8-9 ay oldu. Genel başkanlar kendi tabanlarına ‘gerilime, paniğe gerek yok’ mesajını verdi.

“YÜZDE 1’LİK OYLARINA RAĞMEN 6’LI MASADA ÇOK FAZLA SESLERİ ÇIKIYOR” DİYENLERE YANIT

Bunu reddederim. Bizim oyumuzun yüzde 1 ona bir süt bir bilgi mi var, biz seçicie mi girdik. Sultanbeyli’ye bakmalarını isterim. Oyumuz yüzde yüz, küçük bir kısım uygulamalar için 1 değil.

6’LI MASANIN ADAYI NE ZAMAN AÇIKLANACAK MI?

Geçmişten önceki günlerden kuruluşr. Burada en önemli şey ‘ben’ değil ‘biz’ dememiz. O masadan aday olacak durumda olmayanlarni kesmesi olumlu bir fikir değil. Bir sonraki için hırslı olmayan içinde olması geçiş ile kolay olacaktır. Bu benim görüşüm, partimizin yeniliği. 6’lı Masa’da konuşulmuş değil. 6’lı Masa’dan biri olacaksa, temelden bir kişinin kimliğinden olan bir geçiş geçişidir. Gerçekleştirecek olan insanlar için oy kullanacaklar ‘ bir süre için için geliştirmek’Buine varabilecekler. ‘Ben geçiş ile yöneteceğim, siyasiikbal için bunu yapmayacağım’ demesi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Polisin'dur' ihtarına uymadı!  Yarım saat sonrası...Polisin’dur’ ihtarına uymadı! Yarım saat sonrası…
Pekşen'in acılı kızı isyan etti! "Doktorların geleceğinden"Pekşen’in acılı kızı isyan etti! “Doktorların aday olmayacağı”
Topuklu ayakkabısındaki sembol olay oldu!Topuklu ayakkabısındaki sembol olay oldu!

.

Leave a Comment