37’sinde Ajax’a imza attı, 38’inde milli oldu, 39’undaki hedefi Dünya Kupası: Remko Pasveer

SÜLEYMAN TETİK

Herkesin kendi zamanını yaşar. Obama 50’lerinde ABD başkanlığından emekli Donald Trump, 70’lerinde başkan seçildi. Yaşanan hiçbir şey için zaman ne erken ne de geç. Remko Pasveer oğlu görünüşkiiyle bunu net bir şekilde ortaya koyuyor.

Remko Pasveer 38 yaşında. Deneyimli eldiven profesyonel futboldaki 20. seyir çok yakın. Ancak kariyerinde eksikler vardı. Pasveer 35’inden sonra bu eksikleri birer birerye başladı.

Remko kariyerine Twente’de başladı. O, eski bir kaleci olan Eddie Pasveer, Twente’nin kaleci kimliğini kullanmayı. 2004-05 Eredivisie’deki ilk maçına çıkan kaleci Twente’de burada kalmaya devam etmeyen bir takıma, Heracles’e imza attı.

Pasveer 25’i sahnelemek için Eredivisie’de oynamaya başlayın. Hemen hemen her sezona kümede kalma parolasıyla çıkan Heracles’te dört üstten sonra PSV Eindhoven onu sezona kattı. Pasveer, Philips Stadyumu’na taşınmaya 30 ulaşmıştı.

Ancak Remko için PSV kariyeri pek de gibi bir şey düşünmedim. Hollandalı dosyası burada üç yıl geçirdi ama Jeroen Zoet’ün geç kalmak zorunda kaldı. Pasveer’in PSV kariyeri üç sezonda çıkışı 19 resmi maçın ardından sona erdi.

2017 yazında Pasveer, Vitesse’in yolunu tutarken Vitesse kalecisi Eloy Room ise PSV’ye katıldı. 33 Remko Pasveer için kariyerinin sonu yaklaşırken ve daha iyi olacağı bir takım olması Vitesse onun adına doğru bir tercihti.

Daha önce Başakşehir da giyen Portekizli dosyası Eduardo, Chelsea’den ayrıldı ve İngiliz devinin yakınlarına Vitesse’e imza attı. Bu hamle, Remko Pasveer’in yönlendirmeye yönelik anlamında anlamına gelir. 2018 Hollandalı, ikinci kaleci okula düştü ve 12 yarışma görevi.

Bir sezonluk Hollanda macerasının devamı. Bu, Pasveer için iyi bir haberdi. 2019-20 saha ekibi dosyası yeniden takılmışlarını taktı ve kalecisi oldu. Ancak bu, Hollanda’da futbol liglerinden önce geçtiğimiz günlerde tescil edildi. Pasveer yeniden formdan yetiştirilmesinden başlamışken yine kursağında artık eski daha yaşlı ve daha büyük bir isimdi.

2020-21 sezonunun devam etmesine Remko Pasveer’in sonbaharında yeniden tomurcuklananlar açtı. Ajax, bir sezon için 37’lik bir bağlantıyla ilişkiye girildiğini açıkladı. Hollanda ekibi kaleci konusunda yaşıyordu. Andre Onana’dan dolayı doping cezası nedeniyle bir kale’ Maarten Stekelenburg’a güvenlik edilse de bir alternatif doğa ve Hollanda devi bu mezra için gidilecekti. Ligin en iyi ve hala üst düzey düzeyde güven veren kalecilerinden Pasveer’i karşılamana kattı.

Hemen hemen onun yaşadığı dönemdeki sorunlarla karşılaşan Pasveer, Ajax’ta da kaderinden kaçamadı. O güne kadar ciddi bir sakatlıktan kalecinin kırıldı ve yaklaşık 5 ay sahalardan uzak kaldı. Buna karşı sezon pasveer takımıyla 28 maç süre devam etti. Aynı sezon Stekelenburg ve Onana’nın çıktığı toplam maç sayısı 20 değil. Pasveer, Ajax için geçici bir çözümmüş gibi görünse de Amsterdam temsilcisi ezberleri bozdu.

2022 yazında Andre Onana durumunda sonra Inter’e imza attı. Ajax’ın kaleci transferi tartışılırken sezona 38 Pasveer ile başlıyor. Onun yanından geçen 40 Stekelenburg geleceğinden gelecek olan kaleci olarak. Pasveer, 38 kariyerinin zirvesine çıkıyordu.

Erik ten Hag’ın Manchester United’a imzası afişi Alfred Schreuder ile yeni bir sayfa Ajax, Eredivisie’de geride kalan 7 yaş 18 top kalesinde 4 gol gördü. Pasveer bu başarı 4 karşılaşma kalesini gole kapamayı. Şampiyonlar Ligi’ndeki 4-0’lık Rangers maçı ve 2-1 kaybedilen Liverpool maçında da kale Pasveer’indi. 40’ına merdivenli dayayan Remko, Anfield’da 8 kurtarışa imza atsa da çaba puan için yeterliydi.

Hollanda Milli Eğitim Müdürlüğü Louis van Gaal ise, bu aday gelmeyebilecek ve Kasım teknikte aday olacak takıma aday aday olmayacak. Uluslar Ligi’nde Hollanda, Polonya’yı deplasmanda 2-0 kazade kalede Pasveer vardı. Bu maç, onun kariyerindeki en özel anlardan birini işaret ediyordu. Hollandalı, 38 ilk kez milli formayı sırtına geçirdi.

Kaleci konusunda derin bir genişliğe sahip olmayan Hollanda, Jasper Clessen’in de yaşadığı dönemdeki kaleyi Pasveer’e emanet edebilir. Ajax bunu çekinmeden denedi ve aldı aldı. Louis van Gaal artık bir tercih yapmak zorunda kalacak.

37’sinde Ajax’a imza atan, 38’inde Hollanda Milli Takımına çağırılan Remko Pasveer, 39’unda Dünya Kupası’nda boy isteğinde bulunuyor.

Leave a Comment