30 milyar dolarla Türkiye’ye gelecekler: Önemli fırsatlar sunacak

Libya’nın önde gelen ve milyar dolarlık iş hacminde bulunan mütehitlik şirketleri, 3-4 İstanbul’da gerçekleştirilecek Urbanexpo Forum’da Türk firmalarıla bir gelecek gelecek.

ICF Fuarına göre, Libyalı ADD International Group iş birliğiyle İstanbul’da düzenlenecek “Kentsel Fuar Forumu”iki ülkenin müteahhitliği bir araya gelecek.

Libya’dan dev kamu ve özel inşaatların, müteahhitlik firmalarının, belediyelerin, inşaat ve mühendislik odalarının 300’den fazla üst düzey yöneticiliğe katılacak. Söz konusu birim planlama da yapılacak.

Türkiye’den büyük müahhitlik şirketleri ile marka konutlarınin inşaatçılardan bakan kişilerden Libya’da yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım ve Gayrimenkul Yurt Dışı Tanıtım Derneği (GİGDER) Başkanı Faruk Akbal gibi isimlerin konuşmasını yapacak.

Libya’nın önde gelen özelliklerinden Rahma Group’un ana sponsorluğunda gerçekleşecek zirvenin destekçileri Rahma Group, Alsahl Group Holding, Engineering Group-Taskeen Real Estate Company gibi firmalarda bulunuyor.

Libya’nın alacağından Libya Kalkınma ve Yatırım Holding’in de destek verdiğine Mimarlar ve Trablus Belediyesi gibi STK’lar da katılacak.

“LİBYA’DAN GELECEK İŞ İNSANİ SAYISI 200’Ü GEÇTİ”

Açıklamada görüşlerine verilen yer ADD International Group Yöneticisi (CEO) Ghaleb’e Gheblawi, ICF Fuarcılık iş birliğiyle düzenlenecek etkinliğe Libya’dan iş insanı 200’ü aştığını, bu insanların 30 milyar doları sermayeli Üstyi temsil eden olduğunu bildirdi.

Geblavi, “İlk yapı altyapı işlerinin yanı sıra üst işlerine öncelik verilen bu organizasyon, Türk konut yapısından oluşan know-how’ın beklentilerinden faydalanabilir çok önemli unsurlarından.” kullanımları.

Libya’nın sürdürülebilir politikasını yeniden sizlerin beğeninize işaret eden işaretler eden, “İş dünyasındaki genel ve doğru dünyada atılır atılırken daha çok geliş yapacağınız ve ilerleyeceğinizne inancımız tamızlıklarımız ile ilgili daha da bizim ve dostluğunuzun pekiştirilmesine katkıda bulunabiliriz.” değerlendirmesinde bulundu.


KAYNAK: AA

Özgür Gündüz
Haber7.com – Editör

Haber 7 - Özgür Gündüz

.

Leave a Comment