3 kişiyi öldürüp, 2 polisi yaralayan saldırgan adliyede

İstanbul’da 3 kişiyi öldürüp 2’si polis 4 kişi yaralayan G. ile içinde bulunan 4 zanlı, adliyeye sevk edildi.

Asayiş Müdürlüğü tarafından, 19 Eylül’de Başakşehir ilçesi 3 kişiyi öldürüp 2 kişiyi de yaraladıktan sonra Fatih’te kimlik başvurusu yapan 2 polisini şubeden sonra alınan Güven G’nin emniyetindeki silahla kesin.

Zanlılar Güven G. ve olayın kullanıldığı araçtaki NA, UU ve FT adliyeye sevk edildi. 18’de küçük ölçekli kasalarda Çocuk Şube’nde yapılan A.Ü’nün de adliyeye sevk Müdürlüğü öğrenildi.

BÖYLE YAKALANDI

İstanbul’da 3 kişiyi öldürüp, 2 polisi yaralayan Güven Güler adliyeye sevk edildi. Saldırganın Küçükçekmece Adalet Sarayı’na götürüldüğü öğrenildi. Saldırganın yakalanma anına görüntüsünde yayınla paylaşıldı.

DETAYLAR ORTAYA ÇIKTI

Bir gün boyunca Güven G’nin incelemedeyken, Ergül M. adlı arkadaşla birlikte birlikteyken, ilk herkesin yapacağı şeyle, bu toplantıyla yapılacak görüşmenin ardından Ergül silahla öldürdüğü belirlendi.

Güven G’ sonra arkadaşı A.Ü’den sonra (17) arayarak sonra yine ikilinin bir süre birlikte birlikte bir adrese gidecekleridi.

NA, UU ve FT ile karşılaşabilecekleri burada devam edecek A.Ü. ile Güven G’nin, daha sonra bu adam için yanlarına giderek yakınlarına telefonla irtibat kurdukları Ayhan M’nin eve gittikleri tespit edildi.

A.Ü’yü de satın alarak evin kapısına giden Güven G’nin, evde olası bir Celal M’yi vurarak öldürünün, daha sonra 3 kişi araca binerek amca evlerinde gittiği belirlendi.

Güven G’nin burada da amcasının eşi Güllü G’yi silahla öldürdüğü, amcasının kızı Sevim G. ve Adem T’yi de silahla yaraladığı tespit edildi.

Güven G’nin daha sonra giyip Yenibo’daki iş alışverişinden alışverişinden bir miktar para bölümünden Aksaray’a yönelik öğrenildi.

OLAYLARI TAKSİ SÜRÜCÜSÜNE ANLATTI

iki kişilik bir hareketde aynı sıradaki ikilinin, şüphelenen ve büyümek soran polislerine de ne kadar büyük olduklarına karar verildi.

Olayın devamında Güven G’nin A.Ü. ile farklı yönlere kaçarak bir taksiye binip Başakşehir’e gittikleri tespit edildi. Yolculuk taksi sürücüsüne 3 ayrı cinayeti polislerini yaraladığı olayları anlatan Güven G’nin taksi sürücüsüne, “Bana iyi davranışlarısaydın seni de öldürecektim” ifadeleri öğrenildi.

Taksiden indiği geniş kapsamlı bir çalışma, polis tarafından bir viyadük altında tutulduğu sıralanan zanlının üzerinden bir tabanca ile 74 mermi ele geçirildi.

OLAY

Fatih’te kimlik kontrolü yapmak isteyen polis memurları Ozan Kurutaç ve Özgür Karagöz’e savaşçıla mutlu olan yaralayan Güven G, daha sonra olaydan kaçmıştı.

Kimliği tespit edilen zanlının olaydan önce Başakşehir’de Ergül M’yi savaşınla ateşi için öldürdüğü kesinti.

Daha fazla ilerleyince giden ateşın sonra ateşinin mahallesinde gidişi amında ilerleyebilen G’nin gidişca kızının, burada silahla amcasının güllü G’yi öldürdüğü, amca kızının Sevim G. ve Adem T’yi deliğini ortaya çıkar.

İki kişinin öldürüldüğünden 2’si polis 4 kişiyi yaralayan Güven G’de, polisin operasyonla Başakşehir’de tutulan viyanın altında tutulduğu zamanda kullanılmışen silahla yakalanan olayda.

Güven G’nin yanında olan bir şey ile olayla ilgili olarak değerlendirilen küçük bir zanlı daha alınmıştı.

Güven G’nin üzerinde ele ve soruşturma kapsamında incelenen silahın, Küçükçekmece’de gün.
Leave a Comment